پرس جوش نقطه ای

پرس جوش نقطه ای

جوش نقطه‌ای را بهتر بشناسیم

 

جوش نقطه‌ای یکی از پرکاربردترین انواع جوش مقاومتی می‌باشد. این فرایند برای اتصال لبه ورق‌ها روی هم بکار برده می شود. در جوش نقطه‌ای قطعه کار بین الکترود تحت فشار قرار گرفته، و جریان توسط ترانسفورماتور و بازوها از الکترودها، و سپس قطعه کار عبور می کند. این فرایند کاربرد زیادی در صنایع لوازم خانگی و خودرو سازی دارد.

امروزه بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا، برای این فرآیند تنها از بازوهای رباتیک استفاده می‌کنند، و حتی سوله‌های عظیمی با چندین سلول رباتیک را به این فعالیت اختصاص داده‌اند. از مهم‌ترین دلایل این امر می‌توان به افزایش کیفیت تولید، و حجم تولید اشاره کرد.

جوش نقطه‌ای چگونه عمل می‌کند

 

در این جوشکاری اتصال دو سطح توسط حرارت و فشار تواماً انجام می‌گیرد که وقتی جریان الکتریکی از میان دو قطعه فلزی که بهم چسبیده‌اند عبور می‌کند، مقاومت زیاد موضعی موجب تولید گرمای فوق‌العاده زیادی می‌شود. در صورتی که جریان کافی بکار رود، فلزات مورد استفاده ابتدا در حالت خمیری قرار گرفته و سپس ذوب می‌شوند.

اگر هنگامی که دو فلز در حالت خمیری یا مذاب قرار دارند به یکدیگر فشار داده شوند، و تا کمی بعد از قطع جریان و خنک شدن در همان وضعیت باقی بمانند، دو قطعه در هم آمیخته شده و بصورت یک قطعه واحد در می‌آیند. در این حالت جوش نقطه‌ای به صورت دکمه یا دیسک‌هایی بین دو لایه ورق بوجود می‌آید که با توجه به سرعت انجام این عمل، بسیاری از خواص فیزیکی آنها دست نخورده باقی خواهد ماند.

آشنایی با جوش نقطه ای رباتیک

 

تولیدکنندگانی که جوش نقطه‌ای رباتیک را بر فرآیندهای تولیدی خود اعمال کرده‌اند، بدون شک مزایای آن را در مقایسه با فرآیندهای دستی این روش جوشکاری دریافته کرده‌اند.

مزایای این روش عبارتند از:

مقرون به صرفه بودن هزینه‌ها

ثبات و استحکام جوش

توانایی انجام جوشکاری در محیط‌های سخت

قابلیت تکرارپذیری

صرفه‌جویی در فضای مورد نیاز

جوشکاری نقطه جوش کاربردهای پروژه‌ای متنوعی دارد، در حالی که به طور معمول این نوع جوشکاری در صنعت خودرو برای اتصال قاب‌های ورق فلزی به هم استفاده می‌شود. ربات‌های جوشکاری نقطه‌ای توانایی غلبه بر جوشکاری در شرایط سخت و ارائه کیفیتی یکپارچه را دارند. جوش نقطه‌ای اتوماتیک بسیار سریع، آسان و مقرون به صرفه است.

معمولا بسیاری از شرکت‌ها از چند ربات در یک سلول رباتیک برای انجام این فرآیند استفاده می‌کنند، تا علاوه بر کاهش خطای انسانی، خطرات جانی را نیز کاهش دهند. علاوه بر این، با این روش ربات‌ها می‌توانند با سرعت بیشتری به فعالیت بپردازند.

طراحی خط تولید رباتیک خود را به ما بسپارید

 

شرکت ربات کار، پیشرو در زمینه اتوماسیون صنعتی، از شما صنعتگران عزیز دعوت می‌کند تا علاوه بر دریافت مشاوره رایگان، از نمایشگاه دائمی رباتیک ما دیدن فرمایید. ربات کار با هدف پیشرفت صنایع شروع به فعالیت کرده است، و تا کنون توانسته رضایت مشتریان زیادی مانند ایران خودرو، سایپا، کروز، شیشه قزوین و… را جلب نماید.

جهت اطلاع از قیمت ربات‌ها و هزینه‌های مربوط به ربات جوش نقطه‌ای همین حالا با کارشناسان ما تماس حاصل کنید.

راه های ارتباطی

راه های تماس با شرکت ربات کار

تلفن

09124662302

ایمیل

Info@robotkar.ir

واتساپ

09124662302

تلگرام

Robotkar@