پرسکاری

دستگاه پرس در قدیم
پرسکاری رباتیک
پرسکاری رباتیک-ربات کار
پرسکاری رباتیک- ربات کار
پرسکاری رباتیک- ربات کار
پرسکاری رباتیک - پروژه شرکت ربات کار

پرسکاری

پرسکاری از گذشته تا امروز

امروزه ظهور تکنولوژی‌های مختلف کلیه بخش‌های صنعتی را دچار دگرگونی نموده است. صنعت پرسکاری و فرم دادن به قطعات فلزی نیز از این امر مستثناء نبوده و طی سالیان گذشته دچار دگرگونی‌های اساسی در روش تولید شده است. از ضربات سخت با چکش رو سندان، تا ضربات جک فوق سنگین روی پایه، همگی جزئی از فرآیند پرس محسوب می‌شوند.

پرسکاری چیست؟

جا به جایی ورق‌های فلزی و قرار دادن آن‌ها در داخل پرس توسط نیروهای انسانی از جمله طاقت فرساترین و در عین حال خطرناک‌ترین شیوه‌ها جهت تولید محصول می‌باشد. هر ساله افراد زیادی به خاطر انجام فرآیند پرسکاری دچار آسیب می‌شوند.

آسیب‌های جبران ناپذیر از جمله قطع عضو در اثر لحظه‌ای غفلت، و یا کندی سرعت تولید از جمله عیب‌هایی است که تولید کنندگان حرفه‌ای را مجاب نموده است از روش‌های سنتی تولید فاصله گرفته و تعامل مستقیم نیروی انسانی و دستگاه پرس را به حداقل برسانند.

معرفی انواع روش‌های پرس

 انتخاب نوع پرسکاری و ماشین‌آلات مربوط به آن به عوامل زیادی از جمله فرم، برش و سختی مواد بستگی دارد. با این حال، می‌توان انواع دستگاه پرس را در دسته‌های زیر قرار داد:

پرس مکانیکی

 پرس مکانیکی از دیگر روش‌های پرس است که فرایند تعمیر و نگهداری و آلودگی صوتی زیاد از جمله معایب آن است که با روش‌های نوین قابل رفع می‌باشد.

پرس هیدرولیکی

در این روش سیلندرهای هیدرولیکی، نیروی پرس را تامین می‌کنند. سرعت پایین حرکت کورس، هزینه‌های بالا، مصرف انرژی بالا، ابعاد و اندازه بزرگ از جمله معایب این روش می‌باشد.

پرس پنوماتیکی

در این نوع پرس از هوای فشرده جهت اعمال فشار استفاده می‌شود، که مزایا و معایب خاص خود را دارد. این روش سرعت بالاتر، ابعاد و وزن پایین‌تر و کنترل پذیری بیشتری نسبت به پرسکاری هیدرولیک دارد. اینکه کاربرد پرس‌های پنوماتیکی در تناژ پایین است نیز از معایب این روش به حساب می‌آید.

پرسکاری مدرن را بیشتر بشناسیم

همانطور که گفته شد، انواع پرس و ماشین‌های آنها را مورد بررسی قرار دادیم و به معایب هر کدام اشاره‌ای داشتیم. حال به بررسی و معرفی روشی ایده آل جهت برطرف نمودن این معایب و استفاده حداکثری از این روش ها می‌پردازیم.

استفاده از ربات صنعتی در پرسکاری

یکی از کاربردی‌ترین و جذاب‌ترین خطوط تولید رباتیک، در صنایع پرسینگ میباشد. این خطوط پرس رباتیک مستلزم طراحی‌های بسیار دقیق فیکسچر و گریپر و شبکه کردن ربات‌ها (سلول رباتیک) با تجهیزات پرس می‌باشد. سرعت پرسکاری با طراحی رباتیک بسیار بالا رفته، و کیفیت و بازدهی خط تولید به شدت مورد توجه قرار گرفته است.

ربات‌های صنعتی با انتقال ورق‌های خام به داخل دستگاه پرس، و یا انتقال ورق‌ها از یک دستگاه پرس به دستگاه مجاور در خطوط تولید پیوسته، توانسته‌اند به خوبی جایگاه خود را در این عرصه پیدا و نقش انکار ناپذیر خود را در بهبود بهره‌وری تولید ثابت نمایند.

نصب و راه‌اندازی خطوط تولید رباتیک در صنایع پرس، یکی از تخصصی‌ترین و پر جزئیات‌ترین موارد راه‌اندازی خطوط رباتیک می‌باشد؛ که این امر مستلزم طراحی‌های دقیق گریپر و فیکسچر و شبکه نمودن ربات‌ها با دستگاه پرس می‌باشد. شرکت ربات کار با تجربه نصب و راه اندازی خطوط تولید رباتیک پرسکاری آماده خدمت رسانی به تولید کنندگان محترم می‌باشد. جهت دریافت اطلاعات تکمیلی در این زمینه، با شماره‌های شرکت تماس بگیرید.

آشنایی با مزایای پرس رباتیک

پرسکاری جهت فرم‌دهی و شکل‌دهی به ورق‌ها و اجسام از طریق اعمال فشار Press جهت ساخت قطعات و کاربردهای متنوع در فلزات مختلف شامل سوراخکاری و کشش مواد، خمکاری و حکاکی و یا پرچ زنی و برش زدن بخش های اضافی و جفت کردن قطعات متفاوت به یکدیگر می‌باشد.

از جمله کاربردهای فراوان این عملیات را در صنایع مختلف مانند ماشین سازی، قطعه سازی، ساخت هواپیما، مبلمان، قالب دهی و… می‌توان نام برد. در این کار که روش‌های مختلفی برای استفاده از آن به کارگرفته می‌شود، گاهی از اعمال نیروی دست اپراتور جهت استفاده از فشار بر قطعه کار استفاده می‌شود. البته همانطور که گفته شد، هر کدام از این روش‌ها معایب خود را دارند.

از دیگر مزایای استفاده از ربات برای پرسکاری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • – امکان کنترل پذیری ماشین آلات
  • – بهینه کردن فضای کار مورد استفاده
  • – کاهش هزینه نگهداری، مصرف انرژی و نیز آلودگی صوتی
  • – بالا بردن تناژ کار و…
  • – کاهش ایجاد آسیب دیدگی نیروی کار
  •  

هنوز هم با وجود آموزش‌های لازم و خبره بودن نیروی کار، بر اثر یک سهل انگاری ممکن است صدمات جبران ناپذیری به سلامت فرد و نیز نحوه کارکرد دستگاه‌ها وارد آید. بنابراین از این جهت نیز راه اندازی خطوط رباتیکی از بهترین و به روزترین روش‌ها می‌باشد.

ربات کار، قدیمی‌ترین شرکت ایران در زمینه رباتیک

ربات کار با سابقه طولانی خود در زمینه رباتیک، توانسته است رضایت کامل مشتریان خود را جذب کند. جهت دریافت اطلاعات تکمیلی در مورد راه اندازی و استفاده از خطوط رباتیک، هزینه‌ها، مزایای آن و هر آنچه که در این مسیر نیاز دارید، با ربات کار تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهره‌مند شوید.

نمونه پروژه‌های انجام شده در زمینه پرسکاری توسط شرکت رباتیک ربات کار:

  • – راه اندازی خط پرس رباتیک
  • – راه اندازی خط پرس G2 رباتیک
  • – جا به جایی قطعات خودرو
  •  

وظیفه این خط رباتیک، گذاشتن و برداشتن قطعات برای تقویت ستون جلو به گلگیر داخلی پژو  206 است. این پروژه در سال 1396 انجام شد و هر کدام از خط‌ها شامل یک پرس 800 تن و دو ربات می‌باشند.

راه های ارتباطی

راه های تماس با شرکت ربات کار

تلفن

09124662302

ایمیل

Info@robotkar.ir

واتساپ

09124662302

تلگرام

Robotkar@