هوش مصنوعی

طراحی و راه اندازی خطوط تولید و سلول های رباتیک فروش سلول رباتیک فروش ربات دست دوم فروش ربات صنعتی دست دوم و نو فروش تجهیزات صنعتیو قطعات یدکی ربات صنعتی طراجی و راه اندازی ماشین های مخصوص عیب یابی و تعمیر ربات های صنعتی ربات کوکا دست دوم ربات فانوک دست دوم ربات دست دوم ABB

هوش مصنوعی و یادگیری ماشین

هوش مصنوعی AI که امروزه بحث­ های زیادی در تکنولوژی به همراه دارد از نظر بسیاری از متخصصین در واقع تکامل یافته و نوعی از یادگیری ماشین می­باشد. در بحث­ های رباتیک عمومی و تجهیزات رباتیک غیر از ربات­ های صنعتی از مباحث اصلی می­باشد و عملکرد برخی از این ربات­ ها بدون داشتن نوعی هوش مصنوعی قابل تصور نیست.

در ضمینه ربات­ های صنعتی استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین مباحث دیگری دارد. به طور سنتی و معمول ربات­ های صنعتی برای انجام عملیات تکراری بر روی محصولات مشابه و به عنوان بخشی از سیستم اتوماسیون به کار گرفته می­شوند. در این کاربرد سنتی توانایی­ های هوش مصنوعی (حل مساله و تصمیم گیری)  چندان مورد نیاز نیستند و کاربردی ندارند. اما در موارد زیر هوش مصنوعی و یادگیری ماشین بسیار مفید بوده و امکانات بسیاری را در اختیار سازندگان قرار می­دهند:

  • – هوش مصنوعی در کنترل و اصلاح عملکرد کبات­ ها ((collaborative robots نقش مهمی دارد. این ربات­ها که برای کار در کنار پرسنل طراحی می­شوند به کمک هوش مصنوعی و یادگیری ماشین می­توانند به طریق بهینه­ تر با پرسنل همکاری کرده، کارها را مستقیما از آن­ها یاد بگیرند و سریعتر، ایمن ­تر و بهینه­ تر در خط ادغام شوند.
  • – فرآیندهای تکراری و پیچیده می­توانند به کمک برخی از الگوریتم ­های بهینه سازی مورد استفاده در هوش مصنوعی بهینه سازی شوند. مثلاً یک فرآیند پالت چینی پیچیده با وجود تکراری بودن با کمک الگوریتم ­های مخصوص قابلیت بهینه سازی دارند.
  • – در کاربردهایی که محصولات یا قطعه کارهای مختلف مرتباً عوض شده و کاملاً از هم متفاوت بوده و تلرانس ­های زیادی دارند استفاده از هوش مصنوعی می­تواند نیاز به برنامه ریزی­ های متعدد و زمان­ بر را کاهش داده یا حذف کند. (مانند پالت گذاری بسته ­هایی با سایز و شکل­های کاملا مختلف)
  • – در کاربردهایی که نیاز به کار تعدادی ربات به طور همزمان روی یک قطعه است، هوش مصنوعی می­تواند ربات ­ها را به طور real-time هدایت کرده، مانع برخورد آن­ها شده و در صورت بروز خطا و توقف خط ربات­ ها را به طور خودکار به موقعیت امن هدایت کند.
  • – استفاده از یادگیری ماشین به همراه بازخورد کیفیت قطعات می­تواند برای بهینه سازی فرآیندهای تولید و ساخت محصول باکیفیت تر موثر باشد.

– ربات ­های متحرک مانند ربات ­های انبار داری و تحلیل قطعات برای مسیریابی و پرهیز از برخورد با موانع و افراد از قابلیت ­های تصمیم گیری هوش مصنوعی استفاده می­کنند.

در حال حاضر برخی از شرکت­ های فعال در راه ­اندازی سلول­ های رباتیک برنامه ­هایی برای کاربردهای بالا ارایه داده­ اند.

 

راه های ارتباطی

راه های تماس با شرکت ربات کار

تلفن

09124662302

ایمیل

Info@robotkar.ir

واتساپ

09124662302

تلگرام

Robotkar@