ماشین آلات رباتیک صنایع آرایشی بهداشتی

صنایع آرایشی بهداشتی کاربردهایی نظیر هوا و یا گاز استریل و هوای فشرده ( در پروسه های تولید مواد خام جهت محصولات آرایشی و بهداشتی و ...)، پرکردن و بسته بندی و نگهداری محصولات با تامین و تولید دی اکسید کربن و نیتروژن، کمپرسورهای هوای فشرده ، جا به جایی مواد ، خشک کردن مواد و ... را دارد که هرکدام دارای شرحی مفصل، دستگاه های مخصوص به خود و ... را دارند.  

پروسه هایی با حساسیت بسیار بالا در کارخانه ها و شرکت های تولیدی لوازم آرایشی بهداشتی انجام میشود. از آن فرآیندها می توان به تولید بسته بندی و نگهداری محصولات اشاره کرد. یکی از اساسی ترین نیازهای کارخانجات تامین هوای فشرده و پاک بدون هیچ آلودگی میباشد. تولید کنندگان این صنایع نیز مانند دیگر صنایع می توانند جهت بهبود کیفیت محصولات خود و تسریع در امر تولید از خطوط تولید رباتیک استفاده نمایند.

خط تولید رباتیک در صنایع آرایشی بهداشتی

در این مقاله به معرفی یکی از انواع ربات های صنعتی مورد استفاده این خطوط اشاره می کنیم. جهت دریافت اطلاعات تکمیلی می توانید با ما تماس بگیرید.

ربات SCARA

ربات کم هزینه با عملکرد اجرایی  بالا (اسکارا SCARA) که برای بهبود کارایی و قابلیت اطمینان در خط تولید مورد استفاده قرار میگیرد. شتاب و سرعت بهینه آن با توجه به وضعیت بازوی رباتیک صنعتی در زمان شروع کار، قابل انتخاب است. برخی از صنایعی که از این ربات در آنها استفاده میشود عبارتند از: صنعت غذا، صنعت خودرو، صنعت الکترونیک، صنعت داروسازی، صنعت پزشکی، صنعت لوازم آرایشی، صنعت نوشیدنی و صنعت پلاستیک. عملکرد این ربات در حوزه های مونتاژ ، بسته بندی ، انتخاب و مکان ، پالت سازی ، توزیع ، بارگیری ، تخلیه ، انتقال ، خنک سازی ، برای تولید و توزیع میباشد.

انواع دیگری از ربات های صنعتی موجودند که در همین سایت می توانید با آنها آشنا شوید.

صنایع آرایشی بهداشتی -لوازم-آرایشی-خط چشم-رژ لب- صنایع-آرایشی-بهداشتی-

نمونه ربات های صنعتی مورد استفاده صنایع آرایشی بهداشتی

با ربات های صنعتی مربوط به خطوط تولید صنایع آرایشی بهداشتی بیشتر آشنا شوید. روشی هوشمندانه برای خطوط تولید صنایع آرایشی و بهداشتی که در باقی ماندن در بازارهای رقابتی داخل و خارج (بحث صادرات) به کشورهای مختلف، مورد استفاده قرار میگیرد، روش استفاده از تجهیزات بازوهای رباتیکی است. تولید کننده های عمده محصولات زیبایی مانند کرم پودر، رژگونه ، سایه چشم، ریمل، رژ لب، براق کننده و لاک ناخن جهت افزایش کیفیت و سرعت تولید و با در نظر گرفتن افق دید وسیع تر جهت صادرات محصلات خود می توانند از خطوط رباتیک و اتوماسیون صنعتی بهره مند شوند. همکاری در این زمینه با شرکت های به نام و با تجربه در پیشبرد روند کار بسیار موثر خواهد بود. در این مقاله به برخی  خطوط رباتیک که در شرکت های مهم صنایع آرایشی بهداشتی  از جمله ERKUL ترکیه  مورد استفاده قرار میگیرند خواهیم پرداخت.

استفاده از ربات FANUC

 برای پر کردن محصولاتی مانند خط چشم، لاک ناخن، ظروف پودر صورت و بطری ها، تا پیش از این ERKUL از نیروی انسانی جهت این امر استفاده می کرد. اما در این مورد، مشکلاتی بروز می کرد که بر کیفیت و بازدهی این محصولات تاثیر منفی داشتند. برای حل این مشکلات، FANUC از نرم افزار شبیه سازی آفلاین FANUC ROBOGUIDE سه راه حل جدید اتوماسیون را مدل سازی و ارزیابی کرد. مشاهدات بر اساس دسترسی ربات، نوع بازو و مقادیر چرخه زمانی جمع آوری شد.

اتوماسیون خط تولید خط چشم

با ترکیب هشت ربات فانوک، یک راه حل اتوماسیونی جید برای حذف مشکلات خط تولید خط چشم شرکت آرایشی بهداشتی ارائه شد که خروجی 90 خط چشم در دقیقه را می داد که سرعت را 30 درصد افزایش داد. این سیستم شامل یک برنامه ردیابی نوار نقاله است که محصولات نهایی را مستقیماً به قسمت مربوطه منتقل می کند.

باید در انتخاب گریپرها نهایت دقت به کار گرفته شود، این موارد باید توانایی حرکت با سرعت بالا در کنار داشتن حساسیت کافی را داشته باشند تا ظروف ظریف موبوط به پر کردن خط چشم  را خرد نکنند.

با استفاده از گریپر، ربات ظرف خالی خط چشم را در زیر دستگاه پر کن می گیرد. برای اطمینان از پر شدن کامل ظروف بدون هیچ مشکلی، ، ربات حرکت دقیق رو به پایین را در طی فرآیند پر کردن انجام میدهد. FANUC با یک نرم افزار ردیابی مخصوص KAREL به یک حرکت سنکرون دقیق دست یافت. در انتهای نوار نقاله،  یک ربات با استفاده از نرم افزار ردیابی، خط چشم را به خط بسته بندی منتقل می کند.

برداشتن و قرار دادن

نهایتاً  ربات LR_MATE 200iD/7L  برای بخش برداشتن و قرار دادن Picking and placing، در بارگزاری ظروف پودر صورت و هدایت ظروف پر شده  به نوار نقاله خروجی مورد استفاده قرار گرفت.

سابقاً این کار توسط نیروی کارگر با افت تولید و کیفیت انجام میشد، نصب ربات این مشکلات را بر طرف کرده و منجر به انتقال محصولات با سرعت 75 واحد در دقیقه شد.  

ربات کار

ربات کار به عنوان اولین مجموعه خصوصی ربات های صنعتی در ایران افتخار نصب و راه اندازی انواع خطوط تولید رباتیک را در سراسر ایران و خارج از مرزهای کشور را دارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با ما تماس بگیرید.

📞

09124662302

02634707178

🌏https://robotkar.ir

🆔 https://www.instagram.com/robotkar.ir

🌐 Telegram : https://t.me/robotkar

صنایع آرایشی بهداشتی - صنایع آرایشی رباتیک-ربات کار-صنایع بهداشتی رباتیک
Pin It