چرا ربات های رنگ پاش؟
با توجه به حساس و طاقت فرسا بودن عملیات نقاشی همواره این امکان وجود دارد با افزایش ساعات کاری از دقت و سرعت نیروی انسانی کاسته و کیفیت تولید نیز دچار افت شود.

ربات های صنعتی با توانایی کنترل زاویه، سرعت و شدت پاشش رنگ بر روی سطوح مختلف از یک طرف و خستگی ناپذیری آنها از طرف دیگر می­توانند نقش تعیین کننده ­ای در افزایش کیفیت نهایی محصول داشته باشند و به همین دلیل توانسته ­اند جایگاه ویژه ­ای در این صنعت پیدا کنند.

از سوی دیگر با توجه به خطرناک بودن محیط نقاشی برای نیروی انسانی و امکان بروز انواع بیماری­ها از جمله سرطان و بیماری­های ریوی امروزه تولید کنندگان حرفه ای با استفاده از ربات­های صنعتی تماس مستقیم نیروی انسانی خود را با اتاقک­های رنگ به حداقل رسانده ­اند.

به طور کلی برخی از مزایای ربات های صنعتی نقاش شامل موارد زیر می­باشد:

 حفظ سلامتی نیروی انسانی با کاستن از تماس مستقیم آنها با اتاقک رنگ
کاستن از میزان ضایعات و بالا بردن کیفیت محصول نهایی
افزایش سرعت و بهره وری در تولید
افزایش ساعات کاری با هدف بالا بردن سطح تولید

 

 

نقاشی رباتیک خودرو
نقاشی خودرو، بخشی مهم از فرایند تولید انواع خودروها و یا صافکاری و رنگ خودروها میباشد. سابقاً در بخش تولید، این کار توسط نیروی انسانی صورت میپذیرفت اما در دنیای صنعت کنونی با توجه به خطاهای انسانی و مشکلات و آسیب هایی که به نیروی انسانی وارد می شود، استفاده از صنعت و تکنولوژی نوین امری کاملاً ضروری به نظر میرسد.

رنگ آمیزی رباتیک
کاربرد پاشش رنگ رباتیک نیازمند تجهیزات خاصی است تا به یک دقت و زیبایی و کیفیت رنگ فوق العاده در کار دست یافت. این تجهیزات بطور خلاصه شامل یک بازوی ربات ضد انفجار، اسپری رنگ، پمپ دنده ای، منیفولدهای تغییر رنگ، شیرهای برقی، مبدل ها و تنظیم کننده های فشار و چندین مورد دیگرمیباشد.

ربات کار فن آوری های مختلفی را برای حل چالش های مرتبط با دستیابی به کیفیت ممتاز رنگ پایانی پروسه و یک سری از بازوهای ربات در اندازه ها و پیکربندی های مختلف، برای هر نوع کاربرد نقاشی رباتیک ارائه می دهد.

تجربه گسترده ربات کار می تواند در دستیابی شما به تولید و کیفیت تولید و چالش های مربوط به تولید، کمک موثری باشد.

نمونه هایی از رنگ آمیزی خودرو رباتیک
فراری

در تولید محصولات با کیفیت و با رنگ آمیزی بسیار عالی خودروها، فراری یکی از مشهورترین تولید کنندگان خودرو است. این شرکت از روشی جدید برای رنگ آمیزی خودروهای خود خبر داده است که این امر توسط بخش رباتیک پاشش رنگ انجام شده که علاوه بر کاهش یافته هزینه ها، کیفیت آن نیز بسیار بهتر شده است. کیفیت رنگ آمیزی سازنده در ساختن خودروها از اصلی ترین پایه های تولید است. روش رنگ آمیزی فراری، اجازه پاشش 61 رنگ ترکیبی از پوشش رنگ متالیک همراه رنگ های براق و مات در این شرکت را می دهد.

انواع ربات های صنعتی
از انواع ربات ها می توان به موارد ذیل نیز اشاره داشت که خبر از گستره استفاده از رباتیک در زمینه های مختلف می دهد.

ربات جوشکاری

ربات رنگ پاش

ربات برش کار

ربات پرس کار

...

در مورد پروسه های رباتیک هر کدام از موارد بالا نظیر پرسکاری،  برشکاری، نقاشی، جوشکاری و ... در صفحات مخصوص به خودشان در همین سایت توضیحات کامل تری ارائه شده است. جهت دستیابی به اطلاعات دقیق تر می توانید با ربات کار تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما استفاده کنید. در بخش کاربردها تمامی این موارد به تفکیک برای شما عزیزان ارائه شده است.

ویژگی های ربات
از ویژگی هایی که در ربات ها مورد بررسی قرار میگیرد :

محورهای کنترلی : برای دسترسی به هر نقطه دلخواه در یک صفحه ، دو محور حرکتی و در فضا سه محور حرکتی مورد نیاز است . اگر کنترل کامل بر روی بند آخر بازوی رباتیک بخواهیم سه محور دیگر نیاز داریم، ربات های صنعتی اغلب دارای 6 محور حرکتی هستند که به دلایل تجاری در برخی موارد و کاربردها این تعداد تغییر می کند.

درجه آزادی : معمولاً به همان محورها درجه آزادی میگوییم.

Payload

محدوده کاری ماکزیمم

دقت تکرار

وزن : ظرفیت وزنی ربات، ماکزیمم وزن ابزار و قطعاتی است که با بند نهایی بازو قابل جا به جایی است. (این حرکت نباید به دقت و سرعت ربات لطمه یا صدمه ای وارد کند).

سرعت : ماکزیمم سرعت هر یک از محورها در نظر گرفته میشود.

تکرار پذیری : اختلاف مکانی در چندین حرکت از یک نقطه، این پارامتر در کاربردهایی که نیاز به دقت بیشتری دارند، اهمیت بیشتری دارد.

منبع تغذیه

آپشن های پایه

کنترلر

انواع رنگ های تعمیری خودرو
رنگ های نیتروسلولزی

اکریلیک ترموپلاست

الکیدی

اکریلیک یورتان

پوشش دو لایه رنگ اصلی یا لاک شفاف

IFRA فدراسیون بین المللی رباتیک
این سازمان یک سازمان بین المللی است که رقابت های فوتبالی بین ربات های خودمختار را سازمان دهی می کند.

سرمایه گذاری
چنانچه قصد سرمایه گذاری، در زمینه صنعت دارید، یا ایده هایی دارید که تا به حال محقق نشده، تیم کارشناسی ربات کار در این زمینه می تواند راهنمای بسیار موثری برای شما عزیزان باشد. در خدمت شما هستیم . همین حالا با ما تماس بگیرید.