برش پلاسما با پمپاژ پر شتاب گاز یونیزه با حرارت بسیار بالا یا همان پلاسما به قطعه کار انجام می­ پذیرد. در این نوع برش لازم است قطعه کار فلزی رسانا مانند آلومینیوم، فولاد، مس، برنج، فولاد ضد زنگ... در نظر گرفته شود. در مورد فلزات غیر آهنی حداکثر عمق برش حدود 2.5 سانتی متر خواهد بود.

 

حرارت بالای پلاسمای تولید شده جهت برش سطوح غیر مسطح، دارای انحنا و فلزات نسبتا ضخیم، سیستم پلاسما را می­توان به عنوان گزینه­­ ای ایده آل جهت انجام امور برشکاری در نظر گرفت.

در حال حاضر به علت سرعت و دقت بالای برشکاری با استفاده از دستگاه پلاسما، این روش جایگاه ویژه ­ای را در صنعت به خود اختصاص داده است. 

 

با توجه به ویژگی­های منحصر به فرد ربات­های صنعتی نظیر قدرت، سرعت، دقت و انعطاف پذیری بالا در انجام عملیات گوناگون، نصب تورچ پلاسما بر روی ربات و انجام عملیات برشکاری رباتیک با استفاده از دستگاه پلاسما میتواند روشی مقرون به صرفه در انجام عملیات برشکاری در نظر گرفته شود.

در سالیان گذشته با توجه به رشد روز افزون شرکت­های تولید کننده ­ی دستگاه­های پلاسما جهت برشکاری و عرضه با قیمتی مناسب استفاده از این سیستم با اقبال چشمگیر تولید کنندگان همراه بوده است.

Pin It
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4