Smart Slider 3 Module

Banner_Recruitment_06.png

صنعت خودروسازی و رباتیک
صنعت خودروسازی از پرقدرت ترین صنایع کشورهای مختلف میباشد که پیشرفت های بسیار چشمگیری در این زمینه داشته اند. طیف وسیعی از سازمان ها، کارخانجات در این راستا مشغول به فعالیت هستند و تبدیل به جزء جدایی ناپذیر زندگی مدرن امروزی شده اند. یکی از بزرگترین صنایع پردرآمد و البته حساس به لحاظ حفظ ایمنی مشتریان در وهله اول و برآورده کردن خواسته ها و سلایق مختلف در وهله دوم، خودروسازی میباشد. این صنعت در ایران از کلیدی ترین صنایع بوده و امکان پیشرفت و تغییر در رویه تولید در آنها بسیار مشهود است. چنانچه صنایع بخواهند در بازار رقابت امروزی باقی بمانند باید در بهره گیری از تکنولوژی روز پیشتاز باشند.

صنایع خودروسازی در ایران
صنایع خودروسازی نیز از این قاعده مستثنی نیستند و باید بتوانند خواسته مشتریان خود را برآورده سازند تا در این دنیای سراسر تکنولوژی دوام بیاورند. این خواسته ها جز با استفاده از تکنولوژی های روز برآورده نمیشوند. تکنولوژی روز چیزی نیست که صنایع خودروسازی بزرگ در ایران از آن بی اطلاع باشند. مطمئناً سالهاست با مسئله رباتیک و استفاده از انواع ربات های صنعتی در بخش های مختلف خطوط تولید درگیر هستند. ربات های صنعتی نظیر ربات رنگ پاش، ربات جوشکار، ربات جا به جایی و دیگر ربات هایی که در خطوط تولید مختلف مورد استفاده قرار میگیرند. استفاده از به روزترین بازوهای رباتیکی و دریافت خدمات عالی جهت بازنماندن خطوط از تولید از مهمترین برنامه های شرکت های خودروسازی میباشد. شرکت های خودروسازی بزرگ ایران مانند ایران خودرو، سایپا، کروز، پارس خودرو و همگی در اکثر خطوط و بخش های تولیدی خود نظیر ساخت قطعات خودرو از لوله اگزوز تا .... از بحث رباتیک استفاده می کنند. اما سوال اینجاست در شرایط حساس کنونی کشورمان چطور به این تکنولوژی به روز با خدمات عالی دسترسی یابند. طراحی سلول های رباتیکی برای خطوط مختلف توسط چه شرکتی انجام شود تا هر زمان که نیاز به تغییر و تعمیر بود، از نیروی داخلی در این زمینه استفاده شود و نیازی به نیروی خارجی نباشد.

رباتیک در صنایع خودرو سازی
تمامی شرکت ها و کارخانه هایی که در زمینه تامین قطعات و بخش های مختلف صنایع ساخت خودرو در حال تولید و کار هستند در تمامی بخش ها از جمله جوشکاری، برشکاری، مونتاژ، جا به جایی، پاشش رنگ و ... از خطوط تولید رباتیک می توانند استفاده کنند. راه اندازی و طراحی خطوط تولید رباتیک توسط شرکت متخصص این امر یکی از مهمترین بحث های شرکتهای خودرو سازی میباشد.

مزایای استفاده از خطوط رباتیک در صنایع خودروسازی
از مهمترین مزایای این خطوط حذف نیروی انسانی و در نتیجه حذف آسیب های ناشی از خطرات احتمالی پیش آمده برای نیروی انسانی و نیز کاهش هزینه های تحمیل شده بر شرکت ها و کارخانجات به سبب نیروی انسانی میباشد.

افزایش بازدهی تولید و در پی آن افزایش دقت و افزایش چشمگیر کیفیت تولید از مزایای دیگر استفاده از خطوط و سلول های رباتیکی است. بازوهای رباتیکی BMW  تقریباً 1000 خودرو در روز تولیدی می کنند.

راه اندازی خطوط تولید رباتیک خودرو
شرکت ربات کار از شرکت های به نام و پیشتاز در این عرصه میباشد که با اتکا به نیروی داخلی توانسته با طراحی های منحصر به فرد خود در زمینه رباتیک و ارائه خدمات عالی گام های بلندی را در جهت ارتقا صنعت کشور به خصوص صنایع خودروسازی بردارد و تا حدودی نیازمندی به نیروهای خارجی را مرتفع سازد. راه اندازی خطوط تولید مختلف مثل راه اندازی خط پرس، جا به جایی قطعات خودرو، جوش قوس الکتریکی خودرو، غربیلک فرمان، سینی زیر موتور و درب موتور خودرو را طراحی و اجرا نماید.