رویداد ها و نمایشگاه ها

ساخت ربات های انسان نما در سال 2022

بر اساس اعلام ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، در سال ۲۰۲۲ ساخت ربات‌های انسان‌نما برای این شرکت از ساخت مدل‌های جدید خودروی برقی از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد بود.

  بر اساس اعلام ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، در سال جاری میلادی ساخت ربات انسان‌نما برای این شرکت مهم‌تر از ساخت مدل‌های جدید خودروهای برقی است.

ماسک روز چهارشنبه در یک نشست درباره درآمد سه‌ماهه چهارم شرکت تسلا تأکید کرد که ربات انسان‌نما “مهم‌ترین” محصولی است که این شرکت در سال 2022 مشغول توسعه آن خواهد بود و اهمیت آن از وسایل نقلیه برق پرطرفدار نیز بیشتر خواهد بود.

مدیر عامل تسلا پیش از این در یک مراسم روز هوش مصنوعی در ماه اوت ابراز امیدواری کرده بود که ربات انسان‌نمای این شرکت احتمالاً در سال آینده میلادی عرضه خواهد شد.

ماسک درباره این ربات که با نام اوپتیموسOptimus  شناخته می‌شود، گفت: فکر می‌کنم این ربات ظرفیت آن را دارد که با گذشت زمان اهمیت آن از تجارت خودرو پیشی بگیرد.

ساخت این ربات که با نام “تسلا بات” نیز شناخته می‌شود، ممکن است اقدامی عجیب از سوی شرکت سازنده خودروهای برقی به نظر برسد، اما ماسک تأکید کرده بود که این یک پیشرفت طبیعی برای تسلا محسوب می شود چرا که خودروهای آن “مانند ربات‌های دارای حس هستند که روی چرخ‌ حرکت می‌کنند.”

ماسک افزود که این ربات همان پردازنده هوش مصنوعی و دوربین‌های رانندگی خودکار را خواهد داشت که خودروهای تسلا دارند.

بر اساس این گزارش، تمرکز دیگر این شرکت در سال 2022، خودروهای بدون راننده خواهد بود.

ماسک گفت: اگر امسال به سیستم رانندگی خودکار کامل که ایمن تر از انسان باشد، دست پیدا نکنیم، شوکه می شوم. واقعاً شوکه خواهم شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *