فناوری برتر

۵ ربات صنعتی برتر سال ۲۰۲۳ که باید آنها را بشناسید

ربات‌های صنعتی تأثیر زیادی بر فرایندهای ساخت و تولید در بسیاری از صنایع داشته‌اند. از اتوماسیون کارهای ساده و تکراری گرفته تا انجام عملیات پیچیده و دقیق، ربات‌های صنعتی به یکی از اجزای حیاتی تولید مدرن تبدیل شده‌اند.با پیشرفت‌های فناوری، قابلیت‌های این روبات‌ها همچنان در حال گسترش است و باعث می‌شود که آنها همه‌کاره‌تر و کارآمدتر شوند. در این مقاله شما را با ۵ ربات صنعتی برتر که باید در سال ۲۰۲۳ بشناسید آشنا می‌کنیم و به ویژگی‌ها، قابلیت‌ها و مزیت‌های آنها و همچنین کاربرد آنها در صنایع مختلف می‌پردازیم. این مقاله می‌تواند برای صاحبان مشاغل، مهندسان یا هرکسی که علاقه‌مند به اطلاع از آخرین پیشرفت‌های اتوماسیون صنعتی است، مفید باشد.

ربات مشارکتی Fanuc CRX

ربات مشارکتی Fanuc CRX ، یک ربات صنعتی بسیار پیشرفته است که کارگران انسانی می‌توانند با خیال راحت در کنار آن کار کنند، زیرا این ربات در صورت تماس با انسان در حین کار، آسیبی به او وارد نمی‌کند. این ربات مجهز به سنسورها و سیستم‌های بینایی پیشرفته‌ای است که به آن اجازه می‌دهد تغییرات محیط خود را درک کند و با آن سازگار شود و در کنار کارگران انسانی به‌صورت مؤثر کار کند. ربات Fanuc CRX سبک‌وزن بوده و برنامه‌ریزی آن آسان است که این ویژگی‌ها آن را به گزینه‌ای ایده‌آل برای شرکت‌های کوچک و متوسط تبدیل می‌کند که ممکن است منابع لازم برای کار با ربات‌های صنعتی پیچیده‌تر را نداشته باشند.

FANUC CRX Series Collaborative Robot | Tech-Labs

 ربات صنعتی ABB IRB 1100

ABB IRB 1100 یک ربات صنعتی فشرده و قدرتمند است که برای انجام کارهایی با سرعت بالا طراحی شده. ظرفیت حمل بار این ربات تا ۴ کیلوگرم و برد آن ۰٫۷۳ متر است، یعنی می‌تواند در یک فضای کاری در شعاع ۰٫۷۳ متر حرکت نماید. این ربات مجهز به سیستم بینایی داخلی است که به آن اجازه می‌دهد حتی در شرایط کم‌نور نیز بادقت بالایی به کار خود ادامه دهد.

ABB introduces cleanroom version of IRB 1100 robot

ربات صنعتی KUKA KR 3 AGILUS

KUKA KR 3 AGILUS  یک ربات صنعتی سریع و چابک است که برای انجام کارهایی که نیاز به‌سرعت و دقت بالایی دارند طراحی گردیده است. ظرفیت حمل بار این ربات تا ۳ کیلوگرم بوده و تا فاصله ۵۴۰ میلی‌متری قابلیت حمل بار دارد. KUKA KR 3 AGILUS مجهز به فناوری پیشرفته کنترل حرکت است که به آن امکان حرکت سریع و دقیق را می‌دهد. به طور خلاصه، KUKA KR ربات مذکور یک ماشین قدرتمند و دقیق است که می‌تواند طیف گسترده‌ای از وظایف صنعتی را که نیاز به‌سرعت و دقت دارند، انجام دهد.

KR AGILUS | KUKA AG

ربات مشارکتی یونیورسال UR10e

Universal Robots UR10e یک ربات مشارکتی بسیار پیشرفته است که برای کار با کارگران انسانی به روشی ایمن طراحی گردیده. این ربات توانایی حمل اجسام یا ابزار تا وزن ۱۰ کیلوگرم را دارد و علاوه بر این تا ۱۳۰۰ میلی‌متر برد داراست. ربات مذکور دارای ویژگی‌های ایمنی پیشرفته‌ای است که به آن امکان می‌دهد، برخورد با انسان‌ها را تشخیص داده و از آن جلوگیری نماید. مجموع این ویژگی‌ها کار با این ربات را نسبت به بسیاری از انواع دیگر ربات‌ها ایمن‌تر می‌کند.

Cobot Comparison: New UR e-SERIES vs. 3rd Gen UR Robots | Engineering.com

ربات صنعتی FANUC R-2000iD

FANUC R-2000iD یک ربات صنعتی با کارایی بالا است که برای کاربردهای سنگین طراحی شده. ظرفیت حمل بار این ربات تا ۲۱۰ کیلوگرم است و می‌تواند تا ۲۶۵۵ میلی‌متر اجسام را جابه‌جا نماید. این ربات مجهز به فناوری پیشرفته کنترل حرکت است که به آن امکان می‌دهد سریع و دقیق حرکت کند و آن را به گزینه‌ای ایده‌آل برای برنامه‌های انتخاب و جابه‌جایی با سرعت بالا تبدیل می‌کند. این بدان معنی است که R-2000iD قادر است اشیا را بادقت و سرعت زیادی جا بجا و دست‌کاری کرده و آن را به ابزاری مفید در انواع تنظیمات صنعتی تبدیل می‌کند.

Fanuc R2000iD 165FH - Hot Robotics

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *